TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Cały Kazio 7Polanica zaprasza na 7. edycję Festiwalu Marii Czubaszek Cały Kazio. Wydarzenie potrwa od 9 do 11 października.


Festiwal zainauguruje 9 października o godz. 18.00 jego pomysłodawca - Hirek Wrona (muszla koncertowa). Po uroczystym otwarciu imprezy, sceną zawładnie Artur Andrus. Po jego recitalu odbędzie się premiera piosenki Przebój-Zdrój. Utwór powstał w oparciu o 10 słów kojarzących się z Polanicą, które przez 10 dni (do 25.09) były wybierane spośród propozycji przesyłanych przez internautów. Tekst piosenki napisał Artur Andrus, a muzykę skomponował Łukasz Borowiecki. To pierwszy z uzdrowiskowych „hitów”. Podobnych akcji będzie więcej, a efektem finalnym będzie płyta Demony Sanatoriów. Na zakończenie wieczoru (19.30) Hirek Wrona zaprasza na Video-Dancing z Kaziem. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.
Sobota (10.10) rozpocznie się od Festiwalowego Turnieju Scrabblowego (muszla koncertowa, godz. 11.00). O godz. 13.00 Villa Polanica zaprasza do Klubu Książki Rozumnej z udziałem Izy Klementowskiej (liczba miejsc ograniczona), a o godz. 15.00 w muszli koncertowej odbędzie się spotkanie z artystami Całego Kazia 7 (Krystyna Prońko, Violetta Ozminkowski-Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz). Wstęp wolny. Biletowany będzie za to Koncert Galowy, który rozpocznie się o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym. Wystąpią Krystyna Prońko, Wojciech Karolak, Krzysztof Daukszewicz, Maciej Maleńczuk, Ralph Kamiński, Kwiat Jabłoni, Paweł Serafiński oraz Arkadiusz Skolik. Prowadzenie Artur Andrus (bilety w cenie 150 zł, dostępne na www.kupbilecik.pl).
W niedzielę (11.10, godz. 13.00) w Teatrze Zdrojowym w Salonie Literackim pojawi się Marek Niedźwiecki (liczba miejsc ograniczona).


Goście Festiwalowi:
Artur Andrus – dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, pisarz, poeta, autor piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer.
Hirek Wrona – dziennikarz radiowy i telewizyjny, publicysta, DJ i DVJ, producent oraz reżyser wydarzeń artystycznych.
Krystyna Prońko – piosenkarka i wokalistka jazzowa, kompozytorka i pedagog muzyczny.
Wojciech Karolak – muzyk jazzowy, kompozytor, pianista, saksofonista altowy, aranżer, wirtuoz organów Hammonda. Jego żoną była Maria Czubaszek.
Krzysztof Daukszewicz – satyryk i artysta kabaretowy, felietonista, poeta, autor tekstów, piosenkarz.
Violetta Ozminkowski-Daukszewicz – pisarka, dziennikarka. Jest autorką biografii Michaliny Wisłockiej.
Maciej Maleńczuk – wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, osobowość telewizyjna.
Ralph Kamiński – piosenkarz, kompozytor, autor piosenek, aranżer, multiinstrumentalista, performer, kostiumograf.
Kwiat Jabłoni – zespół folk-popowy z Warszawy występujący w składzie: Jacek Sienkiewicz i Katarzyna Sienkiewicz.
Paweł Serafiński – jazzman, wirtuoz organów Hammonda, wykładowca Łódzkiej Filmówki.
Arkadiusz Skolik – perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy. Współpracował m.in. ze Stanisławem Soyką, Leszkiem Możdżerem, Tymonem Tymańskim.
Marek Niedźwiecki – dziennikarz muzyczny, twórca Listy Przebojów w Programie 3 Polskiego Radia.


fot. D. Grzelak
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

21 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą:
Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm, Jarosław, Selma

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej