TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Świąteczny baletJuż 8 grudnia Kłodzko zaprasza na balet Dziadek do orzechów w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu.


Spektakl baletowy powstał na podstawie opowiadania E.T.A. Hoffmanna Dziadek do orzechów i Król Myszy. Jego atutami są muzyka Piotra Czajkowskiego, piękne stroje i scenografia. Balet w dwóch aktach to opowieść o małej Klarze, która w wigilię Bożego Narodzenia znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Bohaterowie opowieści wykonują przed publicznością tańce pochodzące z rożnych storn świata, m.in. ogniste flamenco, tradycyjny taniec rosyjski, choreografię z dalekich Chin oraz tańce Orientu. Jedna z baletnic zaprezentuje trudne układy choreograficzne na podwieszonych pod sufitem szarfach. Taneczny pokaz zwieńczy wspólny walc kwiatów. Spektakl będzie interesujący nawet dla najmłodszych widzów - pokazy solistów ograniczono do kilku minut, a przewaga bajecznych scen zbiorowych sprawia, że balet zachwyca i bawi. Spektakl rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowej KOK (pl. Jagiełły 1). Bilety w sprzedaży w cenie 70 zł (ulgowy 35 zł) – balkon i 80 zł (ulgowy 40 zł) – parter, do nabycia w Galerii pARTer.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

24 marca 2019
Imieniny obchodzą:
Marek, Gabriel, Gabriela, Katarzyna, Seweryn

Dzisiejsze wydarzenia

  • Koncert zespołu Ponad ChmuramiDuszniki, Dworek Chopina, godz. 19.00, wstęp 20 zł (grupy 15 zł).


Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej