TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Epokowe Duszniki



Koncerty Katarzyny Groniec oraz Agaty Bilińskiej i Roho Konara, program Słoneczne Rytmy Hanny i Antoniego Gucwińskich, a przede wszystkim inauguracja Festiwalu Muzyka Epok, to kwietniowe propozycje Dusznik.


W drugą niedzielę kwietnia (08.04) w Dworku Chopina za sprawą kłodzkiego duetu Agata Bilińska i Roho Konar ze sceny popłyną rytmiczne jazzowe dźwięki. Początek koncertu o godz. 16.00.


Małych odkrywców zadowoli z pewnością przyjazd do Dusznik Hanny i Antoniego Gucwińskich (11.04, godz. 15.30), którzy w programie Słoneczne Rytmy zaprezentują dzieciom egzotyczne zwierzęta z różnych stron świata. Nie zabraknie przy tym konkursów, zgadywanek i zabaw dla najmłodszych. Państwo Gucwińscy przez 40 lat zarządzali wrocławskim ogrodem zoologicznym, goszcząc w polskich domach za sprawą programu telewizyjnego Z kamerą wśród zwierząt.


Najwięcej wrażeń czeka nas jednak pod koniec miesiąca. W ostatni piątek kwietnia (29.04) ruszy III edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyka Epok, który potrwa do 3 maja. Spotkania ze światowym dorobkiem muzycznym zainauguruje opera Kserkses Georga Fridriecha Händla w wykonaniu studentów wrocławskiej Akademii Muzycznej. Koncert w Dworku Chopina rozpocznie się o godz. 20.00. Następnego dnia (30.04) o godz. 20.00 przed publicznością wystąpi Katarzyna Groniec.


Pierwszego maja w Dworku Chopina odbędzie się recital fortepianowy Natalii Lentas (godz. 16.00) oraz koncert Madonny Jana Pawła
II w wykonaniu zespołu Spirituals Singers Band ( godz. 2 0.00). W rocławska grupa wokalna powstała w 1978 r. Wykonuje przede wszystkim muzykę gospel, standardy jazzowe oraz kolędy. Niegdyś w zespole występowała Olga Bończyk. Spirituals Singers Band w swoim dorobku artystycznym posiada 10 płyt.


Drugiego maja o godz. 16.00 w Dworku Chopina zaprezentują się Victor Kuznetsov (skrzypce) oraz Katarzyna Kaczorowska (fortepian), a o godz. 20.00 artyści Teatru Muzycznego Capitol z Wrocławia przybliżą publiczności największe hity filmowe i wiecznie
żywe evergreeny. Wystąpią Bogna Woźniak (wokal) oraz Kwartet Smyczkowy Capitol & Paweł Stuczyński.


Ostatniego dnia Festiwalu (03.05) usłyszymy duet Clarideon (godz. 16.00) w składzie Jan Jakub Bokun (klarnet) i Michał Moc (akordeon), a na zakończenie (godz. 20.00) wysłuchamy koncertu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Jerzego Salwarowskiego. Szczegóły na stronie www.muzykaepok.pl.


MS


Katarzyna Groniec, pochodząca z Zabrza piosenkarka i aktorka w 1988 r. zdobyła nagrodę główną na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. Trzy lata później zadebiutowała w musicalu Metro, grając pierwszoplanową rolę Anki. Przez kilka lat współpracowała z warszawskim Teatrem Buffo, a potem z Teatrem Ateneum. W 1997 r. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobyła Grand Prix. W roku 2000 artystka wydała swoją pierwszą płytę, zatytułowaną Mężczyźni. Jej producentem był Grzegorz Ciechowski. Do tej pory ukazało się sześć krążków Katarzyny Groniec. W 2008 r. artystka uhonorowana została Dyplomem Mistrzowskim Nagrody im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia w piosence aktorskiej.


 




Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

26 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą:
Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej