TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Jesienne impresje



Hotel Impresja w Dusznikach (ul. Zielona 19) zaprasza na weekend pełen kultury. W dniach 10-11 listopada w gościnnych progach Impresji będzie można obejrzeć wystawę rzeźb i wsłuchać się w poezję.


W sobotę (10.11) Impresja zaprasza na wernisaż wystawy rzeźb autorstwa Rafała Tarnawskiego (pseud. Oriraf). Artysta urodził się we Wrocławiu. W 1986 roku przeniósł się do Lund w Szwecji, gdzie ukończył szkołę projektowania graficznego. Przez następne lata zajmował się fotografią, grafiką, ilustracją i reklamą. W 2006 roku powrócił do Polski z zamiarem studiowania rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Oriraf wykorzystuje szeroką gamę materiałów i technik, aby przekazać charakter portretowanych postaci. Poprzez zniekształcenie i dekonstrukcję formy nawiązuje do sytuacji emocjonalnych lub fizycznych - w celu opowiedzenia jakiejś historii. Jako rzeźbiarz, Oriraf rozpoczął swoją karierę w Warszawie na Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Piotra Gawrona. Od tego czasu prezentował swoje prace na indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce i Szwecji. Artysta tworzy prace pełne piękna i tajemnicy, ukazujące subtelne wymiary ludzkiego ciała.


Podczas wernisażu swoje wiersze zaprezentuje Bianka Kunicka-Chudzikowska. To poetka, plastyk i kulturoznawca ze specjalnością historia sztuki. Artystka pochodzi z Wrocławia. Pisze zarówno poezję jak i prozę. Przez pryzmat kobiecości podgląda, a następnie ilustruje słowem życie z jego wielowymiarowością i paradoksami. Pisze o ludzkiej egzystencji, jej kontrowersjach i ułomnościach. Niejednokrotnie dotyka tematów trudnych. Początek wernisażu o godz. 18.00. Wystawa czynna będzie do 9 grudnia 2018 roku.


Niedziela 11 listopada upłynie pod znakiem spotkania z uczestnikami rezydencji literackich, organizowanych w Impresji, Barbarą Klicką i Łukaszem Witczakiem.


Barbara Klicka jest poetką, prozaiczką i dramatopisarką; laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej i Nagrody Literackiej Gdynia. Związana jest z licznymi instytucjami kultury. Jest także członkinią Stowarzyszenia Unii Literackiej. Urodziła się w Płocku. W latach 2010-2014 była redaktorką czasopisma Cwiszn, poświęconego kulturze żydowskiej i językowi jidysz.


Łukasz Witczak urodził się w Kaliszu. Jest absolwentem anglistyki Uniwersytetu Wrocławskiego, studiował też na University of North Carolina w Greensboro. Od kilku lat mieszka w Warszawie. Przełożył z angielskiego blisko 30 książek (beletrystyka i literatura faktu). Tłumaczy też wiersze i listy dialogowe do filmów. W latach 2010-12 był jurorem konkursu translatorskiego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Członek władz Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, kapituły nagrody Lew Hieronima, koordynator warsztatów translatorskich w Instytucie Filologii Angielskiej UWr. Początek spotkania o godz. 16.00.




Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

26 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą:
Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej