TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Tęczowa Polanica



Tradycyjnie jesienią, Polanica zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych Tęcza Polska. W tym roku (20-22.09) odbędzie się 20. edycja tej imprezy.


Tęcza Polska to niewątpliwie najbarwniejszy z polanickich festiwali, podczas którego na scenie Teatru Zdrojowego prezentują się zespoły folklorystyczne z całego świata. Atrakcją przeglądu jest barwna i rozśpiewana parada artystów, połączona z tanecznymi prezentacjami na polanickim deptaku.
Tęcza Polska uznawana jest za jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez w Polsce. Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności i jest autentycznym świętem folkloru. Tegoroczna edycja rozpocznie się 20 września. Szczegóły na www.teatr.polanica.pl
Dodatkową atrakcją września w kurorcie będzie wystawa pt. Polanickie Szkło, dedykowana pamięci profesora Zbigniewa Horbowego, wieloletniego mieszkańca Polanicy (wernisaż wystawy 14.09. o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 23). Artysta-plastyk urodził się w 1935 roku w Łanczynie (dawne woj. stanisławowskie). Edukację artystyczną odbierał w pracowni szkła rektora Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu Stanisława Dawskiego. Pracował w Hucie Szkła Sudety w Szczytnej jako projektant w Ośrodku Wzornictwa oraz w Hucie Szkła Artystycznego Barbara w Polanicy. Z jego inspiracji powstała Pracownia Szkła Artystycznego Inco we Wrocławiu. Od 1965 roku podjął pracę dydaktyczną na macierzystej uczelni. W kadencji 1999–2005 pełnił funkcję jej rektora. Uważany jest za projektanta, który w Polsce jako jeden z pierwszych twórców odszedł od tradycyjnych wzorów i utorował drogę nowemu myśleniu w dziedzinie szkła artystycznego. Przez ekspertów uważany jest również za reformatora polskiego wzornictwa i pierwszego „rasowego” designera w Polsce. W jego dorobku było ponad 30 wystaw indywidualnych. Wystawa w Polanicy zorganizowana została w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.




Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

20 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą:
Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej