TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
5 pora rokuKłodzko zaprasza na niezwykły koncert, który dowiedzie istnienie piątej pory roku. Na scenie KOK (pl. Jagiełły 1) wystąpi The 5th season Qunintet (8.10.).


The 5th season Qunintet to projekt niezwykły, oparty na najbardziej chyba rozpoznawalnym i spopularyzowanym koncercie solowym Antonio Vivaldiego pt. Cztery pory roku.
W przeszłości było wiele, mniej lub bardziej udanych, prób adaptacji i łączenia tego koncertu z muzyką popularną i rockową. Na ogół jednak ograniczano się tylko do najbardziej rozpoznawalnych jego części.
Uniwersalnym kluczem użytym przy tworzeniu tego opracowania jest jazz, z całą jego różnorodnością, eklektyzmem i bogactwem form. Przy czym absolutnie nie chodzi o to, by tym kluczem otworzyć wszystko, co możliwe, a tylko te sekretne, zamknięte - ze względów historycznych, kulturowych lub choćby formalnych - drzwi i przejścia. Zadanie trudne w realizacji, przede wszystkim dlatego, iż z założenia oryginalna forma pozostaje bez zmian. Muzycy pracując nad adaptacją z uwagą i wyobraźnią otwierają tylko fragmenty kolejnych części, tworząc dla siebie pole do osobistych interpretacji i improwizacji. Poruszają się w tych przestrzeniach z wielką swobodą, zwracając przy tym baczną uwagę na programowe i sonorystyczne konteksty poszczególnych części dzieła. Projekt tworzą Janusz Nykiel (skrzypce), Jacek Szreniawa (gitary), Łukasz Perek (instrumenty klawiszowe), Jakub Olejnik (kontrabas/gitara basowa) oraz Zbigniew Lewandowski (perkusja/instrumenty perkusyjne). Początek koncertu o godz. 18.00, wstęp wolny.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

21 maja 2024
Imieniny obchodzą:
Jan, Wiktor, Tymoteusz, Kryspin, Walenty, Monika

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej