TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
WPAdnij do Dusznik



Zanim umilkną ostatnie akordy Festiwalu Chopinowskiego Duszniki zapraszają na tydzień wypełniony alternatywną sztuką. Od 13 do 20 sierpnia w uzdrowisku zaprezentowane zostaną Wszelkie Przejawy Artyzmu.


Po kilkuletniej przerwie festiwal WPA powraca. Trzecia edycja imprezy odbędzie się w murach byłego szpitala (ul. Sprzymierzonych 11), w którym na artystów czeka powierzchnia 3000 m2. W ramach WPA zaprezentowane zostaną prace przede wszystkim młodych twórców, dla których dusznicka impreza będzie debiutem, a także okazją do wymiany doświadczeń i rozwoju własnych umiejętności. Udział w festiwalu zapowiedziało kilkudziesięciu artystów z całej Polski. WPA, to święto wszelkich dziedzin sztuki, stąd też wśród artystów znajdą się malarze, graficy, fotografowie, poeci, rzeźbiarze. Można będzie podziwiać również rękodzieło, teatr, taniec, film – wszystko, co łączy się wspólnym mianownikiem sztuki. Prace wystawione zostaną w pomieszczeniach, które jeszcze kilka lat temu służyły za sale chorych, gabinety lekarskie, blok operacyjny, czy szpitalną kaplicę. Oprócz wystaw twórczości młodych artystów, WPA to także koncerty i pokazy artystyczne na dusznickim Rynku. Przez cały czas trwania festiwalu, pod wielkimi namiotami, prowadzone będą warsztaty skierowane zarówno do gości WPA, jak i mieszkańców Dusznik. Udział w nich będą mogli wziąć wszyscy bez względu na wiek i doświadczenie. Kulminacją festiwalu będzie próba ustanowienia nowego rekordu Guiness’a w ilości osób puszczających bańki mydlane w tym samym czasie. Szczegóły na www.wpa.org.pl.


Maciej Schulz




Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

23 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą:
Ilona, Jerzy, Wojciech

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej